Ak u Vás kúpim tlačiareň, musím u Vás kupovať aj etikety alebo farbiace pásky?

Odpoveď znie samozrejme nie, do nami predávaných tlačiarní môžete použiť ľubovolné pásky so zodpovedajúcimi parametrami (jadro, návin, max.priemer) a rovnako pri etiketách nie ste na nás nijak viazaní.

 

Viete mi vyrobiť etikety presne zadaných rozmerov?

Áno, nie je to problém, len pri prvej výrobe je potrebné zaplatiť za výrobu výsekového noža. Potom sa už platí iba za vyrobené etikety.

 

Aký softvér je dodávaný k tlačiarňam TSC?

K týmto tlačiarňam je dodávaná plná verzia softvéru Bartender Ultralite (funkciami zhodná s Bartender Basic) akurát že je viazaná na Vašu tlačiareň.

 

Stačí mi rozlíšenie 203 dpi?

Ak tlačený text nebude menší ako cca.2mm, tak stačí rozlíšenie 203 dpi a text nebude síce pekný, ale bude čitateľný. Ak ale zvažujete tlač menších textov, alebo malých čiarových kódov tak radšej pozerajte po tlačiarňach s 300 alebo 600 dpi.

 

Aký je rozdiel medzi tlačiarňami, ktoré používajú 0,5″ jadro farbiacej pásky a tými, čo používajú 1″ jadro?

Rozdiel je v 3 oblastiach:

  1. Cena: pásky s jadrom 0,5″ sú výrazne drahšie po prepočítaní na meter štvorcový, takže ak veľa tlačíte, určite vyberajte tlačiarne s 1″ jadrom.
  2. Komfort obsluhy: na pásky s jadrom sa štandardne používa návin 74m (max 110m pre niektoré tlačiarne), takže je jasné, že v tlačiarni so 74m pásky budete meniť pásku častejšie ako v tlačiarni ktorá používa 300m alebo 450m či 600m pásku.
  3. Výber farbiacich pások: pásky sa vyrábajú z rôznych zmesí (vosk, živica a ich rôzne kombinácie), aby dokázali potlačiť rôzne materiály. 1″ jadro je štandardom u výrobcov, a pre tieto jadrá je vyrábaný kompletný sortiment zmesí, kdežto pre 0,5″ jadrá sa vyrábajú iba niektoré najčastejšie používané zmesi. Takže ak chcete tlačiť na iné než papierové etikety, isto zvažujte výber tlačiarní s 1″ jadrom.

 

Musia byť papierové etikety vždy iba biele?

Nie, vieme Vám vyrobiť papierové etikety požadovaných rozmerov aj vo farbe podľa vzorkovníka Pantone (plnofarebné alebo čiastočne zafarbené / zvislý pás).

 

Používam PP alebo PVC etikety a tlač je veľmi škaredá, vynecháva.

Každý materiál etikiet si vyžaduje vhodnú farbiacu pásku, preto spolu s materiálom etikiet otestujte aj to, či Vaša páska vie potlačiť tento materiál. Ak nie, je potrebné pohľadať pásku inej zmesi.

 

Ako dlho trvá výroba etikiet?

Okrem štandardných rozmerov, ktoré máme skladom, etikety vyrábame na zákazku podľa požiadavky zákazníka na materiál, počet, ale aj rozmer návinu tak, aby sa kotúčik s etiketami zmestil do zákazníkovej tlačiarne. Výroba trvá spravidla 3-4 dni, okrem výnimočných prípadov (dovolenky, pred koncom roka), kedy môže výroba trvať cca.5-7 dní.

 

Potlačená etiketa sa mi zošúcha, farba sa odlepuje.

V tomto prípade je buď nesprávne zvolená kombinácia etiketa/farbiaca páska, alebo môže byť potrebné zvýšiť teplotu tlačovej hlavy pre lepšie „zapečenie“ farby do etikety. Možné je aj to, že používate nekvalitné aj keď lacné farbiace pásky od ázijských výrobcov.

 

Tlačiareň mám nastavenú na max.rýchlosť, ale tlač menšieho písma alebo čiarových kódov je nepravidelná, vynecháva.

Tlačiarne etikiet si vyžadujú trochu viac pozornosti od užívateľa ako bežné napr. laserové či atramentové tlačiarne. Pri potlači je nielen potrebné zvoliť správnu zmes farbiacej pásky pre danú etiketu, ale pre čo najlepší výsledok môže byť potrebné manipulovať s nastaveniami tlačiarne: rýchlosť tlače, teplota tlačovej hlavy, takže nie vždy sa podarí kvalitný výsledok hneď od začiatku.

 

Akú farbiacu pásku mám kúpiť?

Farbiaca páska má byť vhodná pre daný materiál, z ktorého je etiketa vyrobená, navyše šírka farbiacej pásky by mala byť širšia aspoň o 2-3mm na každej strane podkladového pásu etikety. Farbiaca páska totiž chráni tlačovú hlavu pred oderom o etikety.

 

Sú aj iné ako čierne farbiace pásky?

Áno, dodávame aj farbiace pásky v niektorých základných farbách (modrá, červená, biela, hnedá, zelená, zlatá, strieborná a pod.). Tieto sa buď vyrábajú priamo na zákazku (minimálne odoberané množstvo je 25ks pások rovnakého typu/farby), alebo máme prístup do výrobnej databázy výrobcu, a ak má výrobca skladom zostatkové kusy nejakej požadovanej farby,tak vieme dodať aj 1ks.

 

Mám termotransférovú tlačiareň a pri tlači mi vychádza spolu s etiketami von aj farbiaca páska.

Skontrolujte si nastavenia ovládača tlačiarne, či máte typ tlače Thermal transfer. Ak je zvolená možnosť Direct thermal, tlačiareň nenavíja farbiacu pásku lebo si myslí že tlačí na termocitlivé etikety. Stáva sa to napíklad vtedy, ak tlačiareň nainštalujete a nastavíte v určitom USB porte, a potom ju pripojíte do iného USB portu na tom istom PC.

 

Aká je životnosť tlačovej hlavy?

Životnosť tlačovej hlavy závisí od mechanického trenia ktoré spôsobuje prechod etikiet a farbiacej pásky pod hlavou. Životnosť hlavy sa výrazne skracuje pri tlači v prašnom prostredí, pri tlači bez farbiacej pásky, pri potlači tvrdých materiálov (napr. materiál na vstupenky). Ako názorný príklad uvedieme: v ideálnom prípade môže byť životnosť hlavy podľa druhu tlačiarne aj 50km pri použití s farbiacou páskou, pri použití bez nej iba 25km.

 

Čo je to za značku TSC ktorú ponúkate?

Výrobca tlačiarní TSC oslávil 20 rokov výroby tlačiarní etikiet, vyrába aj pre niektoré iné svetové značky, ako napr. model TTP-247 bol donedávna vyrábaný v továrni TSC pre značku TOSHIBA pod označením SV4T v bielej farbe. TSC túto naozaj podarenú tlačiareň vyrába dodnes pod svojim označením v čiernej farbe.